Lesley Hornby – Twiggy

Lesley Hornby (nar. 1949) známá pod přezdívkou z dětství Twiggy, pochází z Anglie, Londýnského předměstí. V 60. letech byla nejžádanější (hlavně v Anglii a Americe) a nejlépe placená fotomodelka. Twiggy modelka, se v 60. letech minulého století, stala ikonou dokonalé ženské postavy a ženské krásy, zcela změnila svět modelingu. Do té doby byl symbol ženské krásy a dokonalosti klasický ženský bok a dlouhé vlasy. To se však s příchodem Twiggy zcela změnilo. Ona byla doslova vyzáblá a neměla ženské boky ani prsa, měla krátce střižené vlasy. Před Twiggy byl symbol ženské krásy Marilyn Monroe, podle které se mnoho žen i líčilo. Twiggy byla klasický chlapecký tip, a po jejím obrovském úspěchu, se jí mnoho žen chtělo vyrovnat, jak ve vyzáblém vzhledu, tak v účesu a líčení.

Byla to zkrátka Twiggy, kdo v šedesátých letech vytvořil kult vyhublých modelek, což bohužel platí dodnes. Dokonce firma Mattel, podle její chlapecké postavy, začala vyrábět panenku Barbie.

V pouhých dvaceti letech opustila Twiggy svět modelingu, jak tvrdila sama – mám vyděláno! Později si zahrála ve filmech, zpívala, brala i některé nabídky v reklamách. Dnes se především věnuje návrhářství.

Lesley Hornby Twiggy

Twiggy a dokonalá modelka, dokonalost ženské krásy? Ale kdepak, pouze anorektička, která měla štěstí, „skvělou“ chlapeckou postavu (v 16 letech vážila pouhých 41 kg) a byla fotogenická. Společnost prostě chtěla změnu, bohužel však ke své tíži. Vždyť kolik náctiletých dívek drží drastické diety, jen pro „dokonalou“ postavu? Hodně! A to je zcestné…

Líbí se Vám Twiggy?

Nahlásit nefunkční video

3 komentáře u “Lesley Hornby – Twiggy

  1. Ona anorektička nebyla, vy hovada!!! Někdo se prostě narodí s dispozicí pro hubenou postavu, někdo pro oblé tvary.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *