Jaký koupit televizor? LCD nebo plazma?

Bez televizoru se dnes neobejde snad už žádná domácnost, v mnoha domácnostech je dokonce televizorů hned několik. Dnešní nabídka televizorů je opravdu obrovská, nepřeberné množství a zákazník zcela ztrácí přehled, jaký televizor si má zakoupit. V současnosti jsou dvě nejpoužívanější technologie televizorů – LCD a plazmové televizory.

Naskýtá se otázka, která z těchto technologií je lepší, a v čem? Je lepší LCD nebo plazma technologie? Pokud chcete upřímnou odpověď, tak je na tuto otázku jednoduchá odpověď – obě moderní technologie jsou kvalitní, avšak nelze jednoznačně prohlásit, že plazmová technologie je lepší než LCD a naopak. Taky hodně záleží, jaké má zákazník představy a nároky, pro někoho může být lepší LCD, pro jiného zase plazma. Je to hodně inviduální…

Podívejme se tedy na konkrétní klady a zápory LCD a plazmových televizorů. Plazma nabízí větší výbavu a mnohdy i kvalitu, především lepší kvalitu obrazu, na druhou stranu je zase energeticky náročnější, má vyšší spotřebu elektřiny oproti LCD televizorům, což je dnes poměrně relevantní prvek. Nevýhoda plazmový televizorů je ta, že se nevyrábějí v menších úhlopříčkách, protože to technologicky není možné, narozdíl od LCD televizorů. LCD televizory jsou energeticky úspornější, levnější a je jich větší výběr než u plazmových televizorů. Další předností LCD televizorů je jejich nízká hmotnost (plazmy jsou hodně těžké a je s nimi horší manipulace), proto jsou vhodnější k zavěšení na stěnu nebo častý transport.

Zvažte klady a zápory LCD a plazmových televizorů, rozhodněte se, jaká technologie televizorů je pro vás přijatelnější 🙂 Hlavně vám přeji, ať vám nový televizor slouží bez poruchy.

televizor

2 komentáře u “Jaký koupit televizor? LCD nebo plazma?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *