Hummer

Hummer je velký a silný terénní vůz od firmy General Motors (GM), který má náhon na všechny čtyři kola (4×4). General Motors je společnost z USA, která je považována za jednoho z největších výrobců automobilů na světě. Jenže v roce 2009 se GM, dostal do těžkých finančních problémů. GM zachránila vláda Spojených států Amerických, do automobilky vložila velkou finanční částku. Jenže právě tíživá finanční situace a klesající prodej vozů značky Hummer, donutil automobilku továrnu na Hummery uzavřít. GM chtěl automobilku Hammer prodat čínské společnosti Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery Company Ltd., jenže z toho sešlo. Automobilka Hummer byla definitivně uzavřena v roce 2010.

Hummer skončil především z důvodu nezájmu zakázníka. A já se ani nedivím, vždyť Hummer je vysoce neúsporné auto, má spotřebu okolo 25 litru na 100 km (jízda na silnici). Též pořizovací cena byla velice vysoká.

Modely Hummerů:

Hummer H1
Hummer H2
Hummer H3

Hummer se vyráběl též jako limuzína.

Hummer H3
Hummer H3

7 komentářů u “Hummer

 1. 25 litrů na 100 km? Tak to bys musel mít hodně lehkou nohu (u H2). V terénu nebo při svižné jízdě tahle debilní americká plechovka žere s klidem před 50l/100km.

 2. No žere ale jede. Mě se hummer líbí a ameriky mám rád. Ale když už bych ho bral tak vojenskou H1.
  Tohle auto a značka si jistě zaslouží být legendou..

 3. Pavel: Jede?? Leda tak rovně po široké americké silnici :mrgreen:
  Ve městě nebo v lese projedeš prd a ve volném terénu to taky není žádná sláva.

 4. Vždyť jo. Je to jejich kára. Všechny a nebo spíš naprostá většina amerik, jsou stavěný, aby jeli dobře rovně :mrgreen:
  H1 je ale v terénu téměř nepřekonatelná. Problém jen s velikostí. H2 je už taková machrovina ale do těžkýho terénu de dost dobře postavit. No a H3 už je celkem o ničem..

 5. Pavel:
  To je nesmysl! Průjezdnost ani spolehlivost v terénu není u hummera nijak zázračná, navíc jsi strašně limitovaný šířkou. A když budeš porovnávat s náklaďáky, tak je hummer těžce podprůměrný shit… 💡

 6. U H1 průjezdnost a spolehlivost nic moc? To snad ne..
  To auto šplhá i po stromech..
  Jedinej limit délka a šířka.. Ale to jen tak třeba v lese.. Myslím, že americká armáda si s ním užila dost.. Bude a možná už je to legenda jako starej dobrej Willys..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *