Freemail na Centrum.cz

Máte freemail na Centrum.cz? Potom jste možná každých 6 měsíců otravováni správcem služby:

„Vážený uživateli,

oznamujeme vám, že jste se v posledních pěti měsících nepřihlásil do své schránky. V souladu s našimi Všeobecnými podmínkami vám bude po uplynutí šestiměsíční lhůty (dne 07.09.2012) schránka zrušena a nenávratně smazána.

Pokud si přejete schránku nadále používat, musíte se do ní nejpozději do jednoho měsíce přihlásit. K přihlášení můžete využít domovskou stránku Centrum.cz, protokol POP3/IMAP nebo mobilní verzi schránky.

Vaše uživatelské jméno je muj.email@centrum.cz. Pokud si nepamatujete své heslo, můžete si na adrese http://heslo.centrum.cz nastavit nové a poté se do schránky přihlásit.

Věříme, že nám zachováte přízeň a budete nadále s naší službou spokojen.

Tým Centrum.cz Multimail“

Freemail

Toto je jen v Česku

Je to neuvěřitelné, jako velikonoce v prosinci… Do freemailu od Centrum.cz se musíte každých 6 měsíců přihlásit. Jinak vám schránku nevratně zruší. V podmínkách to má Centrum přesně takto:
„Neaktivní Uživatelský účet. V případě, že se Uživatel nepřihlásí ke svému Uživatelskému účtu (tj. nenavštíví emailovou schránku, nepřihlásí se Xchat.cz, apod.) po dobu delší než 6 měsíců (dále jen „Neaktivní Uživatelský Účet“) je Poskytovatel oprávněn zrušit takový Neaktivní Uživatelský účet.“

To je pěkná blbost. Plno lidí má přeci přesměrovanou poštu jinam a nemá potřebu se pořád přihlašovat. Další freemaily v Česku jsou na tom podobně. Jenže je to služba, která je poskytována zdarma, takže se musí uživatel přizpůsobit…

Používám i řadu zahraniční freemailů, ale tohle nikde neni! Proč používám tolik emailů? Především ke studijním účelům – zajímám se o bezpečnost těchto freemailových služeb. Upřímnou soustrast s freemaily v ČR!

Jeden komentář u “Freemail na Centrum.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *