František Mrázek, zastřelený boss českého podsvětí

Kontroverzní a vlivný miliardář, boss českého podsvětí – František Mrázek, přezdívaný jako král podsvětí, byl jednou ranou do hrudníku zastřelen nájemným vrahem, na parkovišti před sídlem své společnosti, 25. ledna 2006 (narozen 1. února 1958). Mrázek byl český kontroverzní podnikatel – mj. spolumajitel Setuzy (Ústí nad Labem), kterou společně s Tomášem Pitrem ovládal, a kterou plánoval těsně před svou smrtí prodat. Vyšetřovatelé spekulovali o tom, že právě z tohoto důvodu byl Mrázek zavražděn. Mrázek měl řadu podnikatelských aktivit, např. českokrumlovský pivovar, zmíněnou Setuzu, atd. Aktivně také spolupracoval s kontroverzním podnikatelem Miroslavem Provodem.

V dobách komunismu byl invalidní důchodce – vekslák, který se živil šmelinou a vekslováním. Po sametové revoluci zbohatl nelegální činností, jednalo se především o bankovní podvody. Z těchto podvodů však nebyl Mrázek nikdy obviněn, protože si vždy na špinavou práci najal tzv. bílého koně. Byl znám tím, že měl významné kontakty do politiky a bezpečnostních složek státu. Tyto kontakty měl i dokonce před Sametovou revolucí. Mrázek údajně vlastnil archiv s kompromitujícími materiály, na řadu politiků a politických stran – ODS, ČSSD… V současnosti však nikdo neví, kdo s těmito materiály disponuje.  Syn zastřeleného Mrázka – Michal Mrázek, tvrdí, že tento archív dodnes existuje a může významně ovlivnit chod Česka, politickou scénu. Za je života, ho policie podezřívala z minimálně deseti nájemných vražd a dalších trestných činů.

Již v roce 2002, se již někdo Mrázka pokusil zavraždit, avšak neúspěšně. Po tomto incidentu nedal bez ochranky ani ránu. Jezdil opancéřovaným vozem, jeho sídlo hlídala ochranka.

Kdo tedy zavraždil František Mrázka? Byl to nájemný vrah, ale kdo si tohoto nájemného vraha najal? Rozhodně měl řadu nepřátel, takže ten seznam je opravdu dlouhý. Možná policejních verze byla i ta, že Mrázka nechal zavraždit organizátor pražské Matějské pouti Václav Kočka, nebo obchodní partner Mrázka, Tomáš Pitr. To se ale nikdy nepotvrdilo. Tyto spekulace také zcelka eliminuje syn Mrázka. Smrt Mrázka nebyla nikdy ojasněna, případ byl policií odložen. Pravděpodobně si nikdy nedozvíme, kdo stojí za jeho násilnou smrtí…

Nahlásit nefunkční video

Jeden komentář u “František Mrázek, zastřelený boss českého podsvětí

  1. To jsou věci, které mě děsí a nechci ani domýšlet, kdo vlastně ovládá tento stát. A upřímně, to raději budu normální člověk s normálními starostmi, které mě neděsí, než takto zhebnout nebo zjišťovat, kolik stupňů má voda v Orlíku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *