Film Kajínek (2010)

Film Kajínek je kriminální thriller od režiséra Petra Jákla. Film pojednává o Jiřím Kajínkovi, který je nejznámnější vězeň a nájemný vrah v ČR. Jiřího Kajínka si zahrál ruský herec Konstantin Lavroněnko a jeho obhájkyni si zahrála Tatiana Vilhelmová (filmová role: Pokorová). Ve filmu si mj. zahrál Vladimír Dlouhý (filmová role: Novotný), jehož tato role byla poslední. Ve filmu se dočkáte dramatických a akčních scén, přepadení, sexuální scény, ponižování a bití vězně, znásilnění uvázané ženy. Docela směšnou roli si zde zahrála Alice Bendová, u které se Kajínek po útěku z věznice ukrýval. Běsnící Bedová přeřízla zasahujícím policistům lano :-). To jsem fakticky hodně dlouho smál.

Film Kajínek je průměrný film, je to jakási propaganda na „jistou“ nevinu Jiřího Kajínka. Kajínek je zde prezentován jako nadčlověk, hrdina či dokonce mučedník, a samozřejmě jako zcela jistě nevinný člověk. Na druhou stranu Konstantin Lavroněnko zde předvedl strhující výkon. Tento film rozhodně není realistický a se samotným případem „Kajínek“ samozřejmě nemůže mít nic společného, proto ho tak také prosím berte. Konec konců již i podle samotných filmařů, je film Kajínek pouhou inspirací případu „Kajínek“.

Kajínek pod drobnohledem

Jiří Kajínek si odpykává doživotí trest za to, že zabil na silnici v Borských polích u Plzně podnikatele Štefana Jandu a Juliána Pokoše, bodyguarda Jandy. Druhého bodyguarda Vojtěcha Pokoše Kajínek těžce zranil někola výstřely z pistole. Kajínek svou vinu nikdy nepřiznal a považuje celé obvinění vykontruované. Kajínek byl již předtím těžký kriminální živel – potíže se zákonem měl jako nezletilý, poprvé ve vězení byl již ve 21 letech (1982), v roce 1985 byl podruhé ve vězení, mj. za nedovolené ozbrojování a útok na veřejného činitele. V roce 1990 byl na základě Havlovy amnestie propuštěn, netrvalo však dlouho – několik měsící a Kajínek opět putoval do vězení, tentokrát  na 11 let, útočil na policisty zbraní a ukradl jim jejich služební vůz.

V roce 1993 byl na několik dnů z věznice propuštěn, do vězení se již ale nevrátil. V roce 1996 utekl z věznice ve Valdicích a v říjnu 2000 uprchl z věznice Mírov, v prosinci 2000 byl zadržen Útvarem rychlého nasazení – URNA v bytě doživotně odsouzeného vraha Ludvíka Černého (Orlické vraždy).

Je Kajínek skutečně nevinný?

Po shlédnutí filmu Kajínek, vzhledem k některým faktům, které neustále prezentují média, se naskýtá otázka, zda je Jiří Kajínek nevinen, jak soustavně on tvrdí. To ví pravděpodobně pouze sám Kajínek a přeživší bodyguard Vojtěch Pokoš. Nebo to ví snad ještě někdo jiný?

Kajínek svou vinu akcentovaně odmítá. Dá se tomu ale věřit? Já osobně mu nevěřím a myslím si, že skutečně střílel on. Vzhledem ke skutečnostem, že je Kajínek vysoce nebezpečný kriminální živel a nevěrohodná osoba (i pokud přehlédnu dvojnásobnou vraždu podnikatele Jandy a jeho bodyguarda), tak mám názor takový, že je vinen a ve vězení si odpykává spravedlivý trest.

Jaký máte vy názor na vězně Jiřího Kajínka?

14 komentářů u “Film Kajínek (2010)

 1. 🙂

  Hele ty Éčko, kdyby Bestmen tvrdil, že je Kájínek podle jeho názoru nevinen, tak ty budeš také tvrdit, že je nevinen. Ty vždycky opakuješ to, co tady píše Bestmen. 🙂

  Samozřejmě ani jeden z Vás nemůže vědět jak to bylo doopravdy, tak byste jako myslící jedinci podle toho také měli myslet a „tvrdit“. Rozšiřovat do éteru doměnky, je ta největší prasárna, co může myslící jedinec pro lidstvo dělat.

 2. acz:
  Co to tu zas meleš??
  Proč by někdo nemohl vyjádřit svůj názor???
  Hlavně si uvědom, že v tomto případě se jedná o pravomocně odsouzeného člověka, na kterého se nevztahuje presunkce neviny.
  Mimochodem já o jeho vině silně pochybuji.

 3. Ani se nemusím nijak unavovat s odpovědí, postačí copy:

  „Rozšiřovat do éteru doměnky, je ta největší prasárna, co může myslící jedinec pro lidstvo dělat.“

  A to je vše, mudrlanti.

 4. Nikdo z nás nemůže tvrdit pravdu, ale každý může říct co chce….jinak je dost lidí co věří že to neudělal….jinak patřím mezi ně 🙂 🙄

 5. acz:
  Ty jsi vážně idiot…
  Znovu ti opakuju, že v tomto případě se jedná o pravomocně odsouzeného člověka, na kterého se nevztahuje presunkce neviny, tudíž domněnkou a spekulací je tvrzení, že je nevinný.

  Ale chápu, že u amwayáků, kteří si pletou právnickou osobu s právníkem, je pochopení takto jednoduchého problému značně komplikované.

 6. V tomto clanku jsem zhruba priblizil dej filmu, nektere skutecnosti ohledne Kajinka + jsem vyslovil muj osobni nazor na vinu / nevinu Kajinka…

 7. Lidi neblázněte, Kajínek je nevinej. Podívejte se jenom na korupci v tomhle státě, zkorumpovaný státní zástupci, soudci, policajti. Všechno je to svinstvo 😆

 8. Ona Horáková taky byla odsouzena pravomocně, v USA propustili z cely smrti pár lidí poté, co je zachránila DNA.
  A je asi jenom souhra náhod, že šéf zásahovky odložil zatčení Jandy o 2 dny a zrovna potom byl Janda, jak na potvoru, zastřelen. A tento již bývalý šéf zásahovky je teď ve vazbě (nebo se o tom rozhoduje), protože jel v nějaké lumpárně.
  To jen tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *