Česnek

Je vědecky prokázáno, že česnek má blahodárný vliv na zdraví člověka. Také je vědecky prokázáno, že konkrétně český česnek má tyto účinky největší – český česnek je nejkvalitnější na světě. Bohužel v našich obchodech je spíše k sehnání česnek z Číny, Španělska nebo Nizozemska. Česnek ze Španělska nebo Nizozemí často bývá česnek z Číny, jen se balí v těchto evropských zemích. Česnek z Číny a dalších zemí je chemicky ošetřen, aby vydržel dlouhou cestu přes půl světa. A právě  tom může být velký problém. Další problém je v tom, že čínský česnek se dostává do prodeje i rok po jeho sklizni.

Česnek

Když přidáváme česnek do jídla, tak českého česneku stačí několik stroužků (český česnek má patřičnou sílu), avšak česneku z Číny musíme dát několikanásobně více a chuť stejně není, jak má být. Čínský česnek prostě nemá tu správnou kvalitu a chuť.

V Česku se pěstuje česnek čím dál méně. Českým zemědělcům se to totiž  nevyplácí. Především protože nedostávají žádné dotace od státu, a také proto, že při zpracování česneku je potřeba z velké části ruční práce. Jak všichni víme, pracovní síla v česku je hodně drahá, především sociální pojištění za zaměstnance.

Česnek obsahuje detoxikační látku zvanou allicin, která snižuje krevní tlak. Také má protivirové, antibakteriální, protiplísňové a protiparazitické účinky. Snižuje hladinu cholesterolu, redukuje krevní srážlivost,  zvyšuje imunitu, atd. Při pravidelném konzumování česneku, se dokonce snižuje nebezpečí rakoviny. Česnek je také efektivní protijed při otravě nikotinem. Česnek by měl také prý odhánět upíry, to je ale jen pověra z dřívějších dob 🙂

2 komentáře u “Česnek

  1. ano,česnek.Na česnek mam blbé vzpomínky 😀
    jsem si jednou koupil chipsy a jak mě ve škole hnali ven(česnekové) 🙂

  2. darktrainer:

    Případné pachy z konzumace česneku mohou být problém, ale jinak je to velice zdravá a chutná zeleninka 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *