300.000 emailových adres. Odkud jsou?

Dnes jsem dostal na firemní email nabídku na hromadný emailing. Je velmi zajímavé, že pod nabídkou není nikdo podepsán – ani osoba ani firma. Nabídka je odeslána z emailu: mobilgen@seznam.cz. Nabízeč má k dispozici 300.000 emailových adres, kterým by za úplatu odeslal nabídku. By mě ale docela zajímalo, kde ty emaily dotyčný vzal? A má vůbec svolení, od majitelů emailů, zasílat jim nabídky?

Vše je bezpochyby vysoce nevěrohodné – žádná identifikace, email na freehostingu…

Mobilgen

Tohle beru jako nešvar! Denně mi chodí desítky různých nabídek (auta, akcie, zlato, diamanty, nemovitosti, software…), které už ani nečtu, a to nepočítám ani to, co jde přímo do složky Spam. Pak mi ještě do doho zvoní mobil, kde nabízejí další zboží nebo služby. Je to hnus!

3 komentáře u “300.000 emailových adres. Odkud jsou?

 1. Ten dotyčný, kdo tyto nabýdky posílá je hacker, který 300 000 e-mailových adres opravdu má. Jak jistě každý ví, tak seznam.cz má nejhorší zabezpečení ze všem free mailů v ČR ! Jen blb může používat mail na Seznamu !
  Už jsem se setkal s tím, že hacker nabízel webům a firmám reklamu (spam) na maily a kde e-mailové adresy vzal ?
  Pokud jsem se hackera zeptal, kde vzal 1 562 e-mailových adres na seznamu, napsal mi, že se jednoduše dostal do celé databáze na seznamu …
  Nelhal, sám mi celou databázi poslal ! Tak už víte, proč je na free mailu na Seznam.cz plno spamu s reklamou ? 😉

 2. Je jedno jestli mam mail u seznamu nebo jinde. Prostě po mailu/icq/skype nebo třeba klasické poště neřešim nic důvěryhodného a nedávam tam citlivá data.

 3. Kde ty adresy vzal ?

  1. Spousta lidí dá na web někam email bez jakékoliv úpravy formátu (tady email není vidět alena spoustu fórech ano). Pak stačí stahovač webů + parsing textu.

  2. Rozesílání hromadných emailů bez funkce skrytá kopie, konference, seznam kontaktů na emailovém účtu

  3. Nabourá se na server který mail sužbu provozuje (od malých domácích serverů až po velké poskytovatele). Jinde jdou maily odvodit podle jmen.

  4. Adresy si vymyslí – pak teda chodí upozornění o nedoručení.

  5. Lidi používají slabá tesla, pak se spammer na mail přihlásí a prohledá kontakty.

  6. Spousta lidí po akci rozesílá kontakt na ostatní účastníky akce – všechny kontakty všem a také je nezabezpečené skladuje. Někdy mail, někdy adresu a telefon (a to je napováženou).

  A samozdřejmě kombinace těchto taktik nebo něco jiného.

  Prevence – používat srytou kopii, použíat důvěryhodný nebo vlastní server, na webu uvádět upravený formát adresy, mít pro fóra a diskuze speciální mailový účet, mít uživatelské jméno v mailu nesnadno uhádnutelné, a hlavně pořádný heslo a nedávat v prohlížečích zapamatování hesla, nepoužívat všude jedno heslo.

  Ohledně telefonátů a bezečnosti obecně, to bych někdy napsal samostatný článek pokud mi to admin umožní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *