Multi-level marketing (MLM)

Udělá z vás Multi-level marketing (MLM) skutečně milionáře? MLM je cesta k milionářským majetkům? Pokud budete dělat „amwey“, tak si myslíte, že u benzínové pumpy budete moci načerpat vždy plnou nádrž?! Zkušenosti s MLM…

Multi-level marketing (zkráceně MLM) je jednoduše řečeno přímý prodej výrobků, nebo také síťový marketing. Způsob prodeje je realizován přes prodejce, distributory či poradce. MLM má rozhodně své místo v podnikatelské činnosti. Práce v MLM není klasické zaměstnání (zaměstnanecký poměr), je to podnikání (podnikáte jako fyzická nebo právnická osoba). Hovoříme snad o velkých penězích, ne? Podnikání v MLM vyžaduje patřičný výkon, dynamičnost, vytrvalost a také patřinou drzost, jinak těžko uspějete. V MLM jsou úspěšní pouze ti jedinci, kteří mají na to, nabízet – otravovat své příbuzné , kamarády, známé i zcela neznámé lidi.

Drtivá většina věřejnosti má k MLM negativní postoj, proto je velice těžké v tomto podnikání uspět (sehnat další lidi do systému, kteří budou kupovat – prodávat a verbovat další lidi). Proč tento negativní postoj? V devadesátých letech minulého století, po sametové revoluci, se v ČR vyskytovalo hodně firem, které zde „podnikalo“ pod záštitou MLM, jako nelegální „pyramida“, „letadlo“. Mnoho lidí zde doplatilo na nevědomost a zaplatilo vstupní poplatek v domnění, že rychle zbohatnou. Opak byl však pravdou… Jeden velký rozdíl mezi „letadlem“ a legálním MLM je ten, že u „letadla“ zaplatíte vstupní poplatek a nedostanete nic. V legálním MLM vaše příjmy pocházejí z prodaných výrobků – obratu.

MLM prodává své produkty celá řada firem, např. Amway, Avon Cosmetics, Lyoness, Oriflame, Mary Kay, Herbalife, atd. Jak známo, vše je zneužitelné, tedy i MLM. Nelegální MLM si dnes dovolí již málo firem, dalo by se říci, že v podstatě žádné firmy. Některé MLM firmy, resp. jejich distributoři – naháněči lidí, zneužívají MLM k negativní manipulaci s lidským myšlením – „vymývání mozků“. Vše, protože chtějí dostat co nejvíce lidí do systému. Někteří distributoři se neštítí doslova ničeho…

MLM a „Amwey business“

Samotný MLM není závadný, nic proti tomuto byznysu nemám. Je zde však „Amwey business“… Někteří amwejáci jdou tvrdě za svým cílem, chtějí vybudovat „vlastní business“, který jim bude vydělávat velké peníze. Je ale jejich představa reálná? Někteří amwejáci, zneužívají „Amwey business“ k uspokojení vlastních chtíčů, chovají se neeticky, někteří mají dokonce asociální chování a vykonávají stalking. Amwejáci často vyprávějí novým i stálým členům „milionářské příběhy“, ukazují jim obrázky luxusních vozů, jachet a další majetek milonářů. To považuji za negativní manipulaci s lidským myšlením. Amwejáci často útočí na intimní stránky lidí (finance, rodina, zaměstnání…), city lidí…

Jsem přesvědčen o tom, že drtivá většina amwejáků to myslí dobře (to myslel ale Hitler také…). Také musím souhlasit s tím, že MLM je teoreticky dobrý business… Bohužel, ale pouze teoreticky. Praxe je jiná. Myslím tím především selhání lidí… Největší problém vidím v nadměrné motivaci mnoha amwejáků, která mnohdy hraničí s fanatismem. Amwejákům jde především o jedno (jsou k tomu motivováni) – získat pod sebe nové a nové lidi, které budou kupovat „amvey výrobky“ a budou verbovat další a další lidi do systému. Vše z důvodu finančního prospěchu. Z mého pohledu je to nepředstavitelné, odporné…

Jak se pozná klasický Amweják?

  • Má arogantní a povýšené chování. Chová se jako ředitel Země, viz. ACZ, Lubo Pářa a další
  • Pokud vidí, že dotyčný nemá zájem o jeho „byznys“, upozorňuje na jeho byznys, tak vyhrožuje. Viz např. mafie, amway, Super Amway, Lubo Pářa a další
  • Posmívá se pracujícím lidem, kteří chodí do klasického zaměstnání (vstávají na budík). Ovšem paradoxní na tom je fakt, že drtivá většina amwayáků nevydělává NIC a také musí chodit do práce – vstávat na budík 🙂
  • To, že je jedná o „amwey“, řekne až úplně nakonec, nebo na dalších schůzkách. Amwejáci jsou učeni k tomuto… „Když budete kontaktovat lidi, tak se rozhodně vyhněte výrazům „amway“, prodej, výroky, sehnat lidi, pořádáme sezení, Multi-level marketing, MLM, atd. Toto jsou termíny, které mohou být při kontaktovaní velice nebezpečné“.
  • Má připravené (naučené) odpovědi takřka na všechny vaše otázky. Většina těchto odpovědí je však značně zcestných, nereálných a demagogických!
  • Když nemáte zájem, tak vám vnutí další studijní materiály (knihy, CD…) k pročtení, poslechu.
  • Bude vám tvrdit, že si musíte udělat dlouhý seznam lidí a následně je kontaktovat. Někteří Amwejáci tvrdí… „K Amwey businessu potřebujete je mít velký seznam lidí. Je to strašně důležitá věc! Seznam je věc, kterou spousta lidí podceňuje“.
  • Má svá naučená hesla: „Amwey je nejlepší business na světě!“, „Amwey se vyplatí – na to můžete vzít jed!“, „Stát se milionářem“, „Finanční nezávislost“, „Vstávejte ráno, kdy se vám zachce“, „Poslední den v práci, pro vás přijede drahá, dlouhá limuzína s řidičem!“, „Doživotní renty z obratu“, „Pracujte na sobě a vzdělávejte se!“, „Pokořím co nejdříve 21%“, „Napište si na seznam všech lidí, které znáte!“, „S Amwey si nakoupíte vše co chcete!“, „Mítink Amwey má prioritu!“, atd. TOTO NEJSOU ŽÁDNÁ SMYŠLENÁ HESLA – VÝROKY! TOTO ŘÍKAJÍ NĚKTEŘÍ AMWEJÁCI!!!
  • Často chodí na setkání amwejáků (semináře, mítinky…), kde tleská, píská, poskakuje, dupe, skanduje hesla (GO DIAMOND…), atp. Raduje se z toho, že vidí americké milionáře, kteří se na seminářích vyskytují. Někteří amwejáci tvrdí… „Mítink Amwey má prioritu! To je něco, co vám může vydělávat obrovské peníze do budoucna“.
  • Bezmezně obdivuje Vůdce motivačních organizací.
  • Je součástí zfanatizovaného davu na seminářích a mítincích. Amweják tvrdí… „Atmosféra „amwey konferencí“ je barvitá , někdy i nespoutaně živá, kdo je navštíví poprvé, tak může být překvapen“.
  • Bude vám říkat, že cena Startovacího balíčku je 1.130,- Kč. Což je pravda. Ale zároveň vám bude nutit předražené „amvey výrobky“ za další tisíce. Také vám může aweyák říkat: Zainvestujte 5-10 tisíc Kč a vydělávejte 50 000 Kč měsíčně!
  • Amwejáci říkají… „Pokud chcete s „amwey“ vydělávat velké peníze, tak musíte číst naši odbornou literaturu, poslouchat CD…. A hlavně choďte na semináře!“ Které mimochodem stojí nemalé peníze (vstupenky). Z tohoto plyne to, že amwejáci si platěji za vlastní vymytí mozku 🙂
  • Má stejné – naučené argumenty a hesla – „papouškují“ co slyší na seminářích…
  • „Amvey výrobky“ jsou pro ně nejlepší výrobky na světě. Nedají na ně dopustit! Tvrdí, že jsou bezkonkurenčně levné, ekologické, koncentrované, patentované… A hlavně mají „špičkovou kvalitu“! Můj názor je však jiný…
  • Jeho postup k získávání nového klienta vykazuje oblbování, mlžení, polopravdy, negativní manipulaci s lidským myšlením, „vymývání mozků“. Nejdříve vám vnuknou myšlenku, že váš život nestojí za nic – žijete jen průměrným životem (musíte chodit do zaměstnání, máte málo peněz, dluhy…). A že jedině „amwey“, je tou pravou spásou a vysvobozením…
  • Chtějí slyšet, jaký má „nová ovečka“ sen. Co si chce za vydělané, velké peníze z „amwey“ koupit – např. auto, dům, jachtu… Jsou nejraději, když si ty své sny – obrázky drahých vozů, letadel, ponorek, ostrovů pověsíte někam na dveře 😀

Závěrem o „amwey“

  • „Amwey business“ je legální MLM, podnikání. Není to tzv. letadlo.
  • Počínání některých amwejáků je přinejmenším neetické. Myslím tím především přesvědčovací proces nových členů, semináře, meetingy.
  • Jsem přesvědčen, že „Amwey business“ má pyramidovou strukturu.
  • Vadí mi oblbování a fanatizování lidí, vymývání mozků.
  • Fanatizování lidí a „vymývání mozků“ je také zjevné na některých mítincích.
  • Amwey je symbolem podomního prodeje – není důležité, že podomní prodej firma Amwey nyní nedoporučuje. Lidi to tam mají prostě zažitý. Proto se těžko hledají „nové ovečky“.
  • Některé semináře „amwey“ připomínají setkání sekty.
  • Na „amwey“ hodně amwejáků prodělává… Platí si školení (vstupenky na semináře a meetingy), vzdělávací knihy a CD… S naháněním lidí mají amwejáci i další náklady – technická média (telefon, internet…), pohonné hmoty, atd. Ze samotného „amwey businessu“ vydělávají nula nula nic – nanejvýš pár stovek. To ani nepočítám ztracený volný čas…
  • Amwejáci maji dokonale propracovaný psychologický systém. To se jim musí nechat.
  • Myslíte si, že z vás „amwey business“ udělá milionáře/milionářku? Těžko, pravděpodobnost je minimální! Drtivá většina amweyáků nevydělává NIC! Pokud vstoupíte do „amwey“, tak jste součástí velice rozvětvené větve distribuční sítě, z čehož plyne to, že vyděláváte, na ty nad sebou. Zbývá jediné – rozvětvit vlastní síť, což znamená nahánět lidi do „nejlepšího businessu“ na světě. Kde je sehnat? Kontaktovat svou rodinu, příbuzné, přátelé a známé, cizí lidi na ulici? Ne, ne! To je jistá cesta do pekel! Amwey je velice profláklej business, proto těžko dneska někoho seženete…
  • Chceš dělat „amwey“? Můžeš to vyzkoušet. Ale pokud budeš otravovat lidi (nahánět je do systému), tak počítej s tím, že přijdeš o své přátelé a známé, možná i o rodinu…
  • Propaganda „amwey“ je ideologie, která rozhodně nectí MLM. Někteří amwejáci dělají MLM velkou ostudu!
  • „Amwey business“ není má představa vydělávání peněz. Nikdy bych to nedělal!

Úplně na závěr

MLM není pro každého. Na MLM musíte mít člověk žaludek – oslovovat a nahánět lidi… Děkuji, ale nechci.

Děkuji za pozornost! Pište vaše zkušenosti s MLM či amwey byznysem.

V tomto článku jsou uvedeny subjektivní názory autora článku.

Související články:

Další články o Amwey na CzBlogu

Další články o Amwey na Amwey-Business.cz

289 komentářů u “Multi-level marketing (MLM)

  1. Komentuje Pavel, 18.1.2011 @ 10.46
    Já bych neřek, že to je zrovna zdravé zaujetí..
    Spíš ta posedlost a fanatizmus..
    Je to jen výsledek deformace osobnosti..

    —–

    Ale to je známá informace, Pavle. To my přece dávno víme, co ty bys neřek. Bohudík ale nikoho nezajímá, co ty jsi schopen díky svému mozkovému rozpětí domyslet a co ne. Co dokážeš ještě pochopit a co už ne, čemu rozumíš a čemu ne.

    Nám nijak nevadí, že něčemu fakt nerozumíš. Já sám nerozumím fakt hodně věcem. Víš rozdíl je v tom, že o nich nikde na internetu NEPLÁCÁM a nevnucuji jiným, stejně nezanlým lidem, své představy o tom, jak to možná je s tím, čemu vůbec nerozumím.

    Ty nejsi ochoten přiznat spoustu věcí. Neznalost, neodbornost, diletanství pak v první řadě. Máš jediný cíl, být viděn nech´t už plácáš cololiv. Víš, že mnoho lidí je ještě hloupější, než ty, natolik chytrý samozřejmě jsi, takže víš, že se vždy najde nějaký ještě větší trouba, který s tebou bude souhlasit, přestože o diskutovaném ví ještě méně, než ty. A to je to, co tu hledáš.

    UZNÁNÍ, OBDIV, SOUZNĚNÍ V NÁZORU S JINÝMI (bohužel ale s kýmkoliv, třeba i s prasetem, když bude umět mlátit do klávesnice a bude tě obdivovat).

    Bohužel to je projevem velmi labilních jedinců, kteří tam venku tyto stavy velmi citelně postrádají.

  2. Pavlíkovi:

    Technologie může být jakkoli jednoduchá, ale pokud jí máš lze patentovat a máš ji patentovanou, pak ji nesmí nikdo jiný využívat za účelem výroby a prodeje.
    Jo a nech si ty urážky na svojí mámu jo.?

  3. Komentuje Pavel, 18.1.2011 @ 12.28
    Snažíš se mě shodit.. Velmi zajímavé..
    Snad ti to dělá dobře 😕

    —–

    Ale kdeže. Samozřejmě se znovu mýlíš 🙁 Jen definuji naprosto „normální“ jednání a myšlení určité skupiny lidí. Na to jsem nepřišel sám, to jsou výzkumy, praktické zkušenosti, analýzy, mnoha odborných institucí, odborníků, ale také myslitelů, dnes i v minulosti, napříš historijí lidstva.

    Říká se, že ten, kdo nečte, je na tom stejně, jako ten, kdo neumí číst. Usuď sám jak smysluplné je dělat ze sebe negramotu dobrovolně.

    Kdybys přečetl 2 knihy měsíčně na témata o kterých se tady neustále snažíš krákorat, pochopil bys, že se tě vůbec nesnažím jakkoliv shodit. Na tom veleúspěšně pracuješ ty sám bez mého přičinění.

    A buď si jistý, že bez tohoto itenzivního vzdělávání až do konce svého života jej (život) z naprosté většiny a v naprosté většině témat NIKDY NEPOCHOPÍŠ.

    To je vaším cílem, shazovat, neboť jiný ani nemáte, nemůžete mít, v souvislosti s Amway.. Potřebujete všechny shodit na vlastní úroveň, aby vás tak nebolel váš vlastní neutěšený stav. A věnujete tomu skuteně abnormální úsilí, zde viditelné černé na bílém.

  4. Lubo Pářa:
    Tak kdybys to ješt nevěděl, tak v současnosti nemá Amway ani jeden patent, který by komukoliv legálně znemožňoval reprodukovat výrobu L.O.C nebo třeba Dish Drops. Můžeš se trochu poučit v patentovém právu. Myšlenky patentované před víc jak 20 lety automaticky přecházají k volnému použití a nikdo si už nemůže takový patent ani prodloužit ani ho podat znova. Prostě přecházají do obecných všem volně k dispozici předložených znalostí lidstva.

  5. mauron:

    🙂 Další z diletanských úvah a-lá mauron na adresu Amway 🙂 Oni všichni budou čekat, až ty jim to vysvětlíš 🙂

    Amway má v současné době zhruba 100 platných patentů. Další desítky čekají na schválení.

  6. ACZ:
    Napsal sem ti tam Vitamíny Swiss
    A z chemie např. SAELA

    Co je na tom vykrucování..

  7. Aha.

    Swiss Herbal Remedies, výborná značka, to bez diskuse. Bohužel ti to ale hapruje v tom o čem jsem hovořil, psal.

    Ani Swiss nemá vlastní farmy a plantáže na nejlépe situovaných místech zeměkoule. Ona nemá žádné vlastní plantáže. Čímž nechci nijak bagatelizovat vyjímečnost Swiss, to ne. Ve svém oboru patří mezi špičku, ne však na vrchol, kde vládne Nutrilite.

    Complex Double X s 3000+ ORAC jednotek o který jsem žádal ani nic podobně výkonného SWISS v nabídce nemá.

    Cenově je na tom přitom Swiss zhruba stejně, jako Nutrilite, v některých produktech hůře, v jiných lépe.

    Obecně však klidně budu konstatovat, že pro koncového zákazníka, který se zajímá o téměř 100% přírodní vitaminové doplňky stravy a odmítá jakoukoliv syntetiku, je Swiss Herbal Remedies taktéž skvělá a vyjímečná volba.

    Vidíš, nejsem magor, zahleděný pouze do Amway a po nás potopa.

  8. Mauronovi:

    Ano, už jsem se poučil a uznávám tvoji pravdu. Děkuji za doplnění. Díky tobě jsem se poučil a dále něco naučil. Probrouzdal jsem internet a nenašel jsem levnější víceúčelový produkt stejného nebo podobného složení a to i přestože se LOC dováží z cizího kontinentu, takže v ceně jsou navíc i celní poplatky. Ty jsi našel levnější podobný produkt stejné nebo podobné koncentrace?

  9. Lubo Pářa:
    Tak fajn, jsem rád že je zas o jednoho člověka, který by chtěl ohromovat lidi nepřekonatelnými Amway patenty, na světě míň.
    Podobný produkt?
    1. Proč si dávat zbytečně omezující podmínku víceúčelového kočkopsa?
    2. Jakpak si asi definujete termín „podobný“?
    3. O jaké koncentraci tu mluvíte? Objemové nebo finanční? Objemovou koncentrací se nemá smysl omezovat, ta u litrových balení nehraje roli. Ve finanční koncentraci (množství účinných látek za jednu korunu) nevyhraje Amway výrobek nikdy – stačí se převědčit v nejbližší drogerii.

  10. mauronkovi:
    Hmm, a copak jsi mi provedl, že je o mne méně ty gumo?
    Jsem se spletl s jedním patentem a chybu jsem přiznal. Přesto jich Alticor vlastní ještě 800 a u dalších 600 čeká na schválení. Ty budeš asi vždycky guma. Nauč se nejprve normálně komunikovat, než začneš tvořit lepší svět.
    Jinak tvoji odpověď neberu jako odpověď.
    Samozřejmě objemovou koncentrací. Zeptej se nějakého chemika, co mívá větší koncentraci. Zda přírodní nebo chemické čističe. Už radši přestaň psát ty tvoje názory a začni psát fakta.
    A copak jsi kdy dokázal ty? Ramena a kritiku? Netrávíš příliš času v posilovně?

    Pavlíku:
    Saela UNIVERZÁL by klidně konkurent být mohl. Díky za tip. Akorád když už tak se musí kupovat ve větším množství, aby se to na poštovném vůbec vyplatilo.
    Ale taky záleží jak je to myšleno s tím doporučeným dávkováním 10-100 ml na 10 litrů a podle toho, jaká je mycí účinnost při těch 10 ml. Ale přiznávám, že mě samotného to moc zajímá, takže to brzy otestuju.

  11. Lubo Pářa

    Ten univerzál nevim. Ale na prací prášek a prostředek na mytí nádobí jsou ohlasy velmi dobrý..

  12. Pavlikovi:

    Jojo, zní to moc dobře, ale já nemám moc rád, když jsou v těch prostředcích nějaký další zahušťovadla. Ono je to vždycky blbý, když porovnám, že SA8 Premium na běžných 33 várek má 750g a jiný prací prostředek má na 20 várek 1,5 kg. Víš co myslim. Taky se mi u SA8ičky líbí, že né že prádlo vyčichne, ale že když se vrátim z flámu, tak prádlo naopak vysmrádne. A to jsem zatím nepoznal u žádného jiného prášku. Jaké s tím máš zkušenosti?

  13. Komentuje mauron, 19.1.2011 @ 16.54
    3. O jaké koncentraci tu mluvíte? Objemové nebo finanční? Objemovou koncentrací se nemá smysl omezovat, ta u litrových balení nehraje roli. Ve finanční koncentraci (množství účinných látek za jednu korunu) nevyhraje Amway výrobek nikdy – stačí se převědčit v nejbližší drogerii.
    —–
    Byl jsem včera ve dvou drogeriích. Žádné srovnávání „finanční koncentrace“ (tenhle výraz by se měl přihlásit na ŽBLEPT ROKU) jsem tam neviděl, takže jsem se nemohl přesvědčit o tom, co zde bohužel jenom TVRDÍŠ 🙂

    Tenhle žblept musím hned poslat do diskuse na blahasoftu, to se posereme smíchy 🙂

    Ty seš takovej ŽVANIL 🙂

    Včera jsem četl v jedné z kapitol mé nové knihy skvělé přísloví od Šalamouna:

    Přísloví 26:16
    „Lenoch sám sobě připadá moudrý nad sedm rádců zkušených.“

    Ani SEDM AMWAY DIAMANTŮ seřazených vedle sebe by blbce a lenocha Maurona nepřesvědčilo o tom, jak žvaní 🙂 na něj to přísloví sedne jako PRDEL NA HRNEC.

    Další, která na Mauronovce Bestmenovce přesně pasují:

    26:13
    Lenoch říká: „Šelma je na cestě! Po ulicích běhá lev!“

    26:11
    Jako se pes vrací k vlastním zvratkům, tak tupec opakuje vlastní pitomost.

    26:17
    Tahá za uši rozběhnutého psa, kdo plete se do sporu, jenž se ho netýká.

    26:20
    Chybí-li dřevo, hasne žár; chybí-li pomlouvač, tichne svár.

    26:28
    Prolhaný jazyk svou oběť nenávidí, úlisná ústa zkázu chystají.

    A řada dalších 🙂

  14. Lubo Pářa:

    Prací prášek Saela je taky vysokej koncentrát, takže dávkování je velmi podobné jako u SA8..
    To samé prostředek na mytí nádobí..

    Osobní zkušenost s tim nemám, ale dozvěděl sem se o tom od známýho.. Že to funguje dobře..
    Možná to někdy zkusim, protože ta cena je super..
    Jinak já nepřemýšlim nad tím co mi meje nádobí a nebo pere prádlo.. Beru to jako běžnou věc a nikdy by mě nenapadlo, že nad tim budu přemýšlet nebo by to snad moh bejt můj koníček..
    Nádobí umeju, utřu a uklidim.. Prádlo vyperu, usušim, uklidim.. Nic víc a je mi i jedno v čem a s čim..

    Zdá se mi, že z těch Vašich přispěvků začínám být pomalu zmanipulovaný 😯

  15. No super, acz nám tu zase začíná s bajkama, i k tomu Ezopovi se možná časem dostane …

    Lubo Pářa:
    No co se čertíš? Pokud jsem konzument tak mně dost zajímá právě finanční koncentrace. Každý si ji vyhodnocuje v obchodech dnes a denně. Když jdu pro tabletky vitaminu C do lékárny, hned tam leží třeba šest různých balení. Přitom já potřebuju něco okolo 250 -300 miligramů na jednu dávku. Je mi ukradené, jestli to poskládám ze tří tablet 100mg nebo vezmu jednu 300 mg. Zajímá mne ale samozřejmě kolik stojí celé balení a kolik je v něm celkem účinné látky. Nezajímá mne velikost tablet a jestli hmotu tabletek nahonili cukrem nebo čím. Zajímá mne jen množství té kyseliny askorbové v celém balení a cena celého balení.
    Pokud půl litru DishDrops má dvaapůlkát víc odmašťovacích látek než Jar, ale stojí přitom šestkrát víc, no tak je na tom samozřejmě hůř. Za svoji kačku jsem prostě dostal míň odmašťovacích látek. Finanční koncentrace je nižší. Jako je objemové koncentrace množství látky vůči celkovému objemu, nebo hmotnostní koncentrace – množství látky vůči celkové hmotnosti, tak je finanční (nebo cenová) koncentrace množství účinné látky vůči celkové ceně.
    No a k těm patentům. Jasně že mají stovky patentů, ale ani jeden z nich dnes nechrání ani L.O.C. ani Dish Drops. Prostě ty co je chránily jsou už dnes právně neúčinné – jsou moc staré (> 20 let). Je to tak těžké pochopit?

  16. Komentuje mauron, 21.1.2011 @ 10.53
    No super, acz nám tu zase začíná s bajkama, i k tomu Ezopovi se možná časem dostane

    ——–
    To je další dávka prezentování vlastní NEVĚDOMOSTI? 🙂

  17. Komentuje Pavel, 21.1.2011 @ 10.33
    Jinak já nepřemýšlim nad tím co mi meje nádobí a nebo pere prádlo.. Beru to jako běžnou věc a nikdy by mě nenapadlo, že nad tim budu přemýšlet nebo by to snad moh bejt můj koníček..
    Nádobí umeju, utřu a uklidim.. Prádlo vyperu, usušim, uklidim.. Nic víc a je mi i jedno v čem a s čim..

    ———
    A v tom je ten rozdíl mezi bohatými a chudými. Bohatí nad tím naopak přemýšlejí neustále. Protože cokoliv, co kdokoliv musí používat téměř denně, je obrovská, nekonečná, nedomyslitelná příležitost pro byznys. A ti, kteří takové příležitosti rozpracovávají dál, jsou potom ti bohatí. A nemusejí k tomu být nutně kreténi jen proto, že mezi chudými převládá názor, že boháči jsou minimálně hajzlové a jen chudí jsou Ti praví a charakterní lidé :-).

    Takže teď už znáš důvody, proč někteří chlapi přemýšlí o prášcích na praní, kosmetice a dalších „drobnostech“, které všichni lidé používají víceméně KAŽDÝ DEN, po celý svůj život a víceméně i za jakékoliv vlastní finanční situace (v rozumných mezích). Proto dělají Amway s úspěchem i raketoví inženýři, chemici, profesoři, doktoři, chirurgové, stomatologové, jiní podnikatelé, stavaři, architekti a td, lidé, kteří by z prvního i druhého pohledu z venčí nad „pracím práškem“ napoprvé ohrnuli s gustem a pýchou vlastní nos.

    Stačí jen začít přemýšlet.

  18. Komentuje mauron, 21.1.2011 @ 10.53
    ajímá mne jen množství té kyseliny askorbové v celém balení a cena celého balení.

    ————-

    Toto je vážně skvělý postřeh 🙂 Kolikrát je potřeba lidem vysvětlovat, aby se nepouštěli do žvanění o věcech, o kterých nic nevědí? 🙂

    O Vitamínech, bohužel, nevíš VŮBEC NIC. Nejsi sám, skoro nikdo o nich neví vůbec nic, pouze to, co se říká obecně, že vitamíny jsou zdraví prospěšné 🙂 Farmako průmysl díky vaší tuposti z Vás tahá miliardy, aniž by Vám prodával něco, co vůbec nějak funguje.

    Zkus si někdy prostudovat nějaké materiály o syntetických vitamínech, o synteticky vyrobených „kyselinách“ těch či oněch vitamínů. O tom, jak sysntetika vůbec funguje (spíš nefunguje) a jak neškodí (resp. škodí).

    O tom, jaký skutečný problém díky syntetice se na lidstvo ve smyslu jeho zdraví skutečně řítí.

    Řekl a napsal jsi to UKÁZKOVĚ. Výraz NEZAJÍMÁ vypovídá o komplexním stavu tvého myšlení. Zajímají tě především naprosté blbosti, to tu předvádíš FURT. Z toho, co by tě zajímat mělo, TU NENÍ NIKDE Z TVÉ KLÁVESNICE, VŮBEC NIC 🙂 A klidně na tom chceš stavět.

    Takže opakování matka moudrosti:

    Přísloví 26:16
    „Lenoch sám sobě připadá moudrý nad sedm rádců zkušených.“

  19. Komentuje mauron, 21.1.2011 @ 10.53
    Jasně že mají stovky patentů, ale ani jeden z nich dnes nechrání ani L.O.C. ani Dish Drops. Prostě ty co je chránily jsou už dnes právně neúčinné – jsou moc staré (> 20 let). Je to tak těžké pochopit?

    ———
    Blbost je vždycky těžké pochopit. Patentově nebývá chráněn konkrétní výrobek (jeho název) ale technologie, nebo její část. Rád bych věděl, která pudlice ti nakukala, že Amway nemá v současné době patentově chráněou žádnou technologii, nebo třeba jen sloučeninu, která by se týkala produktů L.O.C a nebo DishDrops? Hm?
    POVÍDEJ 🙂 A klidně i přeháněj 🙂

    P.S: A co z toho vlastně vyplývá? Co nám tím vlastně chtěl básník říci? Ví to vůbec?

  20. Mauronovi:

    Tebe už chápu, ale tvoje srovnávání nechápu. To že na těch prostředcích neumíš ušetřit, to je tvůj problém. Problém je ale hlavně asi v tom, že neumíš vhodně využívat prostředky. Možná že jak jsi zvyklý mrhat Jarem, tak pak mrháš i Dish Dropsem. Já nedokážu říct, co je na tom Jaru tak zázračného. Že by to byl ten gel připomínající silikon? Schválně cákni kapku na papír a ten dej na topení.
    Jinak k té finanční koncentraci. Když budeme jako 4-členná rodina nakupovat 10 ks 0,5 litrových Jarů po 30 Kč, tak za to dáme dohromady 300. Ale pokud nám vystačí 1 balení litrového Dish Dropsu, tak mi neříkej, že na Jaru jasně ušetřim. Jar je možná dobrý nákup, ale jenom z toho výběru, který nakoupíš v kamenných obchodech.
    Jinak LOC nic momentálně možná nechrání, ale v Dish Dropsu je obsažen jeden novější patent na odmašťování.

    Jinak mne zajímá tvůj názor na tyto otázky:
    1) Ty chceš tvrdit, že starý výrobek je špatný výrobek? A tím že má více jak 20 let?
    2) I přesto že se pracuje na jeho zdokonalování?
    3) Znáš lepší způsoby, jak vyrábět ekologické čističe?

  21. Pavlovi: 10.33

    😀 😀 😀
    😯 To je tvůj problém. Možná tě ještě dovleču na seminář a budeš pak setejně pozitivně zmanipulovaný jako já :mrgreen:

    Jinak já o tom mluvim pořád. Komu je po čem, co kdo nakupuje. Mě je taky osobně jedno co nakupuješ. Ale pořád není nic, co by tě nutilo pomlouvat něčí výrobky nebo podnikání.
    Já taky beru praní, mytí atd. jako normální běžné denní záležitosti. Ale musim se k tomu vyjádřit, pokud někdo pomlouvá to, co dělám nebo produkt mého podnikání.

  22. Podobně je to třeba s pastou Glister. Amway ji považuje za tak cenný produkt, že ji neustále vylepšuje a chrání novými patenty. Vlastně je krytá trvale.

  23. Lubo Pářa:
    Ale samozřejmě že souhlasím s tím že starý výrobek může být stále dobrý – spousta jich je. I ten Bayer si svůj Aspirin stále vyrábí i když už dávno není chráněn patentem (je starší než 20 let) a ve světě se prodává přehršel jeho generik.
    Jen už prostě prodejce Amway s L.O.C. nemůže vykřikovat: „Hele hele jak jsme dobří, ostatní by to taky chtěli vyrábět a prodávat, jenže nemohou, protože to máme patentované“. Stejně tak DishDrops. Tohle není pravda. Klidně to někdo může vyrábět podle toho předchozího patentu a Amway ani nemukne. Každý může vyrábět a prodávat úplně to samé. Že to nedělá je jiná věc.
    Jar jsi zase přepískl. Vzhledem k tomu, že v Jaru je odmašťovačů dvaapůkrát míň, spotřebuju oproti tvé jednolitrové nápni D.D. okolo 2,5 litrových balení Jaru (ano Jar jde koupit i v litru za nějakých 45 Kč) a tedy těch dva a půl litru Jaru mě vyjde na 113Kč. Chceš říct, že mi za takovou cenu prodáš litr DD? Asi těžko.
    Zdokonalování je ok. V řadě případů jde ale jen o to aby to vypadalo že se něco nějak zlepšuje. Probíhá to třeba tak, že změní poměr dvou účinných látek. Dříve to bylo 1:1 teď třeba 1:2. A světe podrž se, někdy to může být i na úkor celkového účinku, který je obětován něčemu jinému – typicky nějakému světovému strendu. Třeba tak, že se díky té změně trochu změní pach daného přípravku a hospodyňkám pak připadá „ekologičtější“. To že má o trochu nižší účinnost je daň za ten ekologičtější pocit.

  24. mauronovi:

    Odmašťovací schopnost je jenom jedna část, ale netušim, jak jsi přišel na to, že přírodní mycí prostředky jsou méně účinné než chemické.? Pokud to srovnáváš s kyselinou, tak se nedivim.
    Jinak mě zajímá, jestli ty kupuješ litrové balení Jaru. A jinak pokud spotřebujeme 5 litrů jaru za 10 měsíců, tak to přeci nedělá 113 Kč. Pokud bydlíš sám, tak se ti nedivim, že tvoje spotřeba je nižší. To ovšem nemění nic na tom, že bys DishDropsu spotřeboval mnohem méně.

  25. Lubo Pářa:
    mauron musí bydlet sám, pokud na jednu dávku vitamínu C počítá 300mg, protože se k němu do domácnosti nikdo jiný nevejde. Za předpokladu že bydlí v průměrném 2+1, pokud bydlí jinde je to manipulátor, pozor na něj! 😀

  26. Lubo Pářa:
    Ale já přece nepíšu že přírodní odmašťovadla jsou horší. Ta účinnost je obdobná jak u přírodních tak minerálních. Ono je to hodně podobné jako u tuků. Taky nelze říct že by minerální olej mazal o moc hůř nebo o moc líp než třeba řepkový olej. Samozřejmě to jak se pak rozpadají je jiná věc.
    Právě proto že beru oboje odmašťovadla jako stejně účinná tak beru ten poměr 2,5 jaru ku 1 DishDrops. Po odečtu vody, konzervantů a ruce chránících látek a případně zahušťovadel se dohrabu k odmašťovadlům a těch je v DD dvaapůlkrát víc než ve stejném objemovém množství jaru.
    Nádobí myju v myčce – tedy Calgon prášek. Tablety neberu. Myčka je stroj, který si sám bere co je potřeba a v které fázi mytí, takže není nutné si jakoby zjednodušovat život používáním tablet. V myčce neumývám pánev. Ale tu zase umývám jen horkou vodu, zahřátou přímo na té pánvi. Ona ta skoro 100 stupňová voda mastnotu perfektně rozpouští. Tenhle fígl jsem odkoukal u chlapíka co tyhle pánve s povlakem z oxidu titanu prodával. Perfektně umytá a odmaštěná pánev zcela bez chemie. Doporučuju.
    P.S. Těch 300 mg Céčka beru jako dávku, když mě chytá chřipka, ovšem třikrát denně – ráno, v poledne a večer. Nekupuju tedy Céčko s pozvolným uvolňováním, ale radši ho sám beru postupně celý den. Nedostávám do sebe další zbytečnou chemii vyměněnou za pohodlí jedné dávky na celý den.

  27. mauronovi:

    Hmm. Ale pořád netušim, kde bereš ten poměr 2,5. Netuším ani, kde jsi přišel na to, že DD má 2,5 krát vyšší odmašťovací schopnost oproti Jaru. V tom asi budeš větší odborník ty, ale moc mě zajímá zdroj prosím. Je to z nějakého testu?
    Ale takhle se to asi nedá počítat. Není odmašťovací schopnost jenom jedna z vlastností prostředku na mytí nádobí?

  28. Lubo Pářa:
    jedná se bestmenovo-rolnicko-mauronovou rovnici, kdy vemu nějaký údaj a požadovaný výsledek. Proměnné které spolu nemohou nijak souviset spojím třetím údajem, který k nim za dejme tomu za jiných okolností může mít blízko.
    Údaj, že lidské tělo v jedné dávce nevstřebá více než 80mg. Je nadsazený fakt, chce-li někdo dohledat skutečnou hodnotu má možnost.

    následující je psáno s nadsázkou:
    Hledá-li mauron způsob jak do sebe během jedné dávky dostat 300mg, je jasné že má vyšší hmotnost… asi tak 300kg 🙂
    Ten příspěvek jsem psal ze svého 2+1, a protože jsem v něm zrovna byl, jedná se o „normální“ byt, jakákoliv jiná velikost bytu je nenormální, nemorální a HNUS. A pokud bych měl 300kilo nikdo by se mnou asi nebydlel 😀
    A kdokoliv se rozhodne popřít výše smyšlené je manipulátor a vymytý mozek 😀

    Maurone: dlouhodobé uvolňování není zas tolik o chemii, ale o tom že v laboratorních podmínkách nemají oni odborníci trávicí trakt, konečník, který nevstřebává a záchodovou mísu, do které se vstřebá většina onoho preparátu.

  29. Komentuje mauron, 21.1.2011 @ 21.25
    P.S. Těch 300 mg Céčka beru jako dávku, když mě chytá chřipka, ovšem třikrát denně – ráno, v poledne a večer. Nekupuju tedy Céčko s pozvolným uvolňováním, ale radši ho sám beru postupně celý den. Nedostávám do sebe další zbytečnou chemii vyměněnou za pohodlí jedné dávky na celý den.

    ——

    Já se jenom směju 🙂 Zejména tomu bláhovému přesvědčení: „nedostávám do sebe další chemii …..“ To je k popukání 🙂

  30. Tak co SiDe, nechtěl by sis někde přečíst jak funguje céčko s postupným uvolňováním? Určitě jsi o něm už slyšel. Ono je to totiž něco jiného než standardní kyselina askorbová. Ty tabletky jsou udělány tak aby se neuvolnil všechen vitamín C naráz. Zkus se zeptat v lékárně. Něco ti o tom řeknou.

    Lubo Pářa:
    To množství odmašťovačů v Dish Drops mám od místního šaška acz. To se ještě snažil něco zjišťovat o chemii a i když o tom věděl prdlajs, aktivně zmobilizoval svého znalce pana „me“ a promptně poskytl jeho výtah včetně množství z jakéhosi vyhrabaného patentu. Je to tu někde okolo na těchto stránkách.

  31. Lubo Pářa:
    No vidíš i ten tvůj výtah z testu tomu odpovídá. Když do něj mrkneš a půjdeš po ceně kolem těch dvou až tří dolarů za litr, což odpovídá ceně litru Jaru, najdeš tam skupinu výrobků s hodnotu 13 v prvním sloupci (tedy 13 umytých průměrných talířů na 5ml prostředku). Amway má těch talířů 23 na 5 ml. Takže ani ne dvakrát tolik. Vidíš, ještě jsem ten DishDrops přecenil. Stačí na něj dokonce ještě míň než dvojnásobek prostředku s cenou okolo dvou dolarů za litr (tedy 38 Kč).

  32. SiDovi:

    Ale možná nemá 300 kilo. On možná už přišel na to, že když kupuje ten chemicky vyrobený vitamín C, tak že si tělo přijímá z toho maximálně pouhých 6% a že zbytek vyloučí.

    mauronovi:
    Hele, i tak by bylo těch 300 mg málo, protože to by si tělo přijalo maximálně 18 mg, a to je na doporučenou denní dávku málo. A pokud bys chtěl brát ještě víc než těch 300 mg, tak by ti to už mohlo spíš uškodit. I když těch 300 taky není moc přívětivá dávka. Leda by sis chtěl propálit další močovody.
    Pokud chceš dodržet ten správný denní příjem, tak bys měl kupovat radši to přírodní. Tam máš jistotu, že si tělo přijme alespoň minimálně těch 60% z té dané dávky. Záleží samozřejmě na kvalitě.

  33. mauronovi:
    Ten odkaz je odpověď pouze odpovědí na tvůj názor typu „zastaralý Dish Drops“.
    Jinak k té mycí účinnosti těch ostatních mycích prostředků to vypadá spíše jako na mytí při stálých 50°C, což lze při běžném mytí dosáhnout jen ztěží. Díky enzymům se totiž u DD jeho mycí schopnost tolik nesnižuje, jak tomu bývá u chemických mycích prostředků. Ovšem i tak patří Dish Drops do TOP 7 mycích prostředků na nádobí v Austrálii, takže způsob měření schopnosti zde pro mne nehraje takovou roli.
    K tomu běžnému rozřeďování typu „výrobek průměrný jako Jar“ si můžeš přečíst v článku ve 4. odstavci ze spodu na „http://amway-business.cz/vyjadreni-amwayaka/“

  34. Lubo:
    No já vycházím z toho že Australani nebudou úplní blbci, takže to testují za jakýchsi reálných podmínek. Voda 50 stupňů není nijak horká. A i když ji trochu snížíme – řekněme na 45 stupňů aby nevadila ani citlivkám, nenažene ten pětistupňový pokles teploty už pro Amway žádné zvláštní body navíc – rozhodně ten poměr nepřesáhne ten dvuapůlnásobek, když při padesáti stupních není ten poměr ani dva. Moc díky za ten odkaz. Akorát jste Amway trochu prokázal medvědí službu.

  35. Komentuje mauron, 23.1.2011 @ 0.35
    To se ještě snažil něco zjišťovat o chemii a i když o tom věděl prdlajs, aktivně zmobilizoval svého znalce pana „me“ a promptně poskytl jeho výtah včetně množství z jakéhosi vyhrabaného patentu. Je to tu někde okolo na těchto stránkách.

    ——

    Pro přemýšlivé lidi je obvyklé, že když něco nevědí, tak se na to zeptají těch, kteří t ovědí.

    To ale není tvůj případ. Ty budeš ty svoje vlastní představy o pravdě žvanit do éteru do nekonečna 🙂

  36. mauronkovi:

    Když to říkáš ty, tak to tak asi bude.
    Ale přecijenom když myju nádobí tak je těžké udržet teplotu vody tak, aby nevychladla. Víš, totiž když dávám do teplé vody studené nádobí, tak voda chladne. Ale to už řešit nebudu, to se možná stává jen mě.
    Ale pořád nedovedu pochopit proč sem pleteš pouhou 2,5 násobnou odmašťovací schopnost.? Jsou přeci ještě další faktory, které ovlivňují mycí schopnost. Co třeba pěnivost?
    Jinak když z 1 DD naředim až 16 půllitrových jarů, tak mi cena vychází přeci mnohem levněji než Jar z obchodu.
    Mám takový dojem, že ti už někdo předtím zřejmě radil, že si máš pořídit myčku nádobí, když to neumíš mýt. A proto sis jí možná pořídil.

  37. Lubo Pářa:

    Nedávno jsem koupil jar za 30 Kč litr. Ta akce je u nás obchoďáku každý dva měsíce. Koupím si to normálně v obchodě a nemusím poslouchat ty vaše cinty a milionářích 👿 Ale já vim, když vy mejete nádobí, tak už vyděláváte ty miliony 👿

    Proč nesrovnáváš taky další výrobky, vždyť je jich stovky, tisíce… Vždycky srovnáváte jenom Dish Drops, ústní vodu…

    Co třeba…
    Esenciální krém na ruce SPF 15 (75 ml) za 620,00 CZK
    Creme LuXury (45 ml) za 7 260,00 CZK
    Obnovující peeling (20 ml) za 1 930,00 CZK
    Žvýkací vitamin C (100 tablet) za 665,00 CZK
    Instantní káva (4 x 100 g) za 640,00 CZK
    Omáčka na těstoviny Rajčata a bazalka (4 x 350g) za 385,00 CZK
    Balsamikový ocet z Modeny (500 ml) 350,00 CZK
    ATD.

    P.S. Jen mimochodem, vůbec mi nejde o amway výrobky, ale o to vaše vymejvání mozku, negativní manipulaci a další zvrácenosti, které se dějou pod záštivou různých organizací…

  38. Pářa:
    Furt nějak nevím odkud máš to ředění 1:8. To vymyslel kdo? Máš to snad v návodu k dishdrops? Ale pokud chceš, řeď si. Klidně 1:8. Akorát pak ten Jar pro porovnání řeď taky. Tak 1:3. A dostaneš dvě láhve s prakticky stejnou mycí účinností.

  39. mauronkovi:

    Z návodu řeď 1:4, když chceš, aby to byl Dish Drops.
    Když chceš aby to byl jar, zřeď to 1:8.
    A už se s tebou nebudu hádat, protože tomu vůbec ale vážně vůbec nerozumíš.

  40. adminovi:

    Najdi výrobky podobné kvality a pak si srovnej ceny. Možná to pochopíš.
    Ne, to je vlastně nesmysl. Co jsi vlastně vůbec schopen chápat? 😐 😐 😡

  41. Lubo:
    Vymyslet takový návod samozřejmě dokáže každý trouba. Jenže ty jsi ho špatně pochopil. Správně je to: Zřeď maximálně 1:2,5 a dostaneš Jar. A nejlepší je trapný odkaz že někde na VŠCHT dělal někdo nějaké porovnání. Jen ten samotný protokol toho porovnání se jaksi ztratil.
    Ono to zní dost podobně jak trapné dobrozdání jakési docentky, že vysavače Rainbow už v roce 1997 čistily vzduch jako certifikované čističky vzduchu. Až když začali z časopisu Test spotřebitele s tou docentkou komunikovat, vylezlo z ní po dlouhých tahanicích, že si to vlastně vycucala z prstu, protože na ten test prý nebyl čas. Tady je to prakticky to samé. Snažíte se šířit pověst, ale reálné podklady k ní jaksi nemáte.

  42. mauronovi:

    Hmm, tak ty tedy myslíš, že na základě toho, že jsi někde slyšel, že Dish Drops má 2,5 krát vyšší odmašťovací schopnost vůči Jaru, že to znamená, že je jen 2,5 krát účinnější?

    Už několikrát jsem se tě tu ptal, jestli si myslíš, že odmašťovací schopnost je jediným faktorem určujícím mycí schopnosti mycího prostředku na nádobí. Zatím jsi mi neodpověděl. To nevadí, protože ti můžu rovnou odpovědět, že to tak není! Dalším faktorem je např. pěnivost, která je v Dish Drops skutečně mnohem vyšší. Tyto faktory nelze sčítat, jak bych od tebe mohl očekávat (možná bys z hodnot vyhotovil průměr, jak tě znám), protože se vzájemně doplňují.

    Takže ohledně toho ředění se Dish Drops dle návodu ředí 1:4 (především při tvrdé vodě), což není třeba, pokud jsme zvyklí mýt nějakým běžným mycím prostředkem. Proto máme revolverové láhve 0,5 litru, do kterých si Dish Drops naředíme dle potřeby. Běžně tedy 1:8 TEČKA.
    Poměr 1:8 rozhodně stačí i do rozprašovače, který můžeme použít na odložené špinavé nádobí. Jednoduše nastříkat na nádobí a nechat chvíli působit a pak jednoduše smýt. Zkus to klidně i s neředěným Jarem a pak mi řekni, jaký je výsledek. Jsem na to zvědav.

    Mně nevadí, že si ten prostředek zředím doma, když doma tu vodu máme. Mně by spíše vadilo po předchozích zkušenostech nakupovat prostředky se sníženou mycí schopností způsobenou různými zahušťovadly a nafouknuté reklamou o jejich neskutečné kvalitě.

    Kupuj si co chceš, ale nepomlouvej, když ti chybí zkušenosti.

  43. Lubo:
    No vzhledem k tomu, že Jaru, pokud ho používám rozumně, stačí na mastný hrnec pár kapek, tak je jasné, že vydrží zatraceně dlouho.
    A věřit zrovna člověku (tobě) přednesy o účinku nějaké věci jen na základě jakési jeho subjektivně popsané zkušenosti, zvlášť když je na prodeji této věci hmotně zainteresován a tedy rozhodně není nezávislý, by byla, jak jistě uznáš hodně velká blbost. Ten odkazovaný bájný (nebo spíš vybájený) test z VŠCHT Praha by byl jiné kafe. Jenže ten existuje pouze v hlavách Amwayáků. Takže zatím jediný hodnověrný test je ten tvůj Australský, který přesně odpovídá tomu ředění, které popisuju já a ne tomu vysněnému, o kterém píšeš ty.

  44. Lubo Pářa:

    Už jsem jednou psal, amway prodává stovky, tisíce výrobků, podívejme se na tyto… Jsou také podstatně levnější, něž konkurence???

    Např:

    Stojan na nože (1 kus) za 2 490,00 CZK
    Nůž na čištění ovoce a zeleniny (1 kus) za 1 390,00 CZK
    Malý nůž (1kus) 1 780,00 CZK
    Špagety (4 x 1kg) za 365,00 CZK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *