Jaký je český národ?

Někdy, při jednání s lidma, se mi občas vnukne otázka: Dokážou být češi hrdí na svůj národ? Často si odpovídám na tuto otázku negativně – český člověk není hrdý na to, že je občanem České republiky, nezajímá ho to. Samozřejmě to nemyslím obecně na veškerou populaci v našem státě, ale značná část lidí není hrdá na svůj národ. V lidech dnes převládá egoismus, závist, smyšlené pomluvy, neúcta k lidskému životu… Mnozí z nás chtějí zpět totalitní režim, který nás spostu dlouhých let terorizoval, nevratně zničil mnoho lidských osudů, mnohdy i vraždil. Tohle přeci normální člověk nemůže chtít! Bohužel, opak je pravdou. Pak je také v našem státě taková skupinka lidí (zpravidla důchodců), kteří chtějí socialismus, ale ne ten v podobě před sametovou revolucí, tito občané volí Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD). Z mého pohledu je ČSSD takové menší zlo komunismu, ale přesto voliče ČSSD nazývám komunisti, protože idea této politické strany je utopistická – podnikatelům brát a „chudým“ dávat. ČSSD má nesmylnou představu, jak vést náš stát, je to politická strana poškozují náš stát, české občany. Dále je zde skupina lidí smýšlející s Občanskou demokratickou stranou (ODS), i když současné osazenstvo by potřebovala výměnu (nejen osazenstvo ODS), ale myšlenka, jak vést stát je dobrá. Osobně se také považuji dlouhodobě za příznivce ODS, i když samozřejmě mám spoustu odlišných názorů a výhrad, to je běžné v demokracii. Hlavně nemám rád některé členy ODS, např. arogantní pan Langr… vše je o lidech.

lidi

Často vidím v lidech obranu nejistého „já“, např. pokud někdo přijímá peníze od jiného člověka, tak často se slovy: Těma penězma zase zaplatím něco jinýho. To je obrana té závisti, protože správný Čech ví, že závist je u Čechů samozřejmostí, tedy bohužel. Tací Češi (z velké části, ale ne všichni) prostě jsou 🙁

Myslíte, že do budoucna budou mezilidské vztahy na lepší, na dobré úrovni? Já si to nemyslím, protože politická situace nás nutí být egoističtí, závistivý, zadlužovat se… Představitelé státní moci mají jít vzorem občanům. Ti nejdou nikomu vzorem, možná tak sobě. To vše vede k tomu, že prostý občan je takový, jaký je. Zamysleme se a buďme na sebe hodnější. Děkuji za pozornost.

5 komentářů u “Jaký je český národ?

 1. A kolik lidí donutily naše“vlády“ od listopadu 89 dodnes k sebevraždě,na to jste nějak pozapoměl. Jste jedna z těch sviní,které pro peníze udělaj cokoli a neohlížejí se na nikoho. Tak si ty kecy o zločinech komunistů strčte někam.

 2. Rostislav: neznam jedineho cloveka, ktery spachal sebevrazdu kvuli demokracii, tedy krome tech par bolsevickych funkcionaru hned po sametove revoluci.

  komunismus – bolsevismus je utopisticka ideologie, komunismus stal miliony lidskych zivotu! Masovy vrah Stalin, vykonstruovane procesy v 50 letech atp., to jsou vsechno vrazdy komunismu. Na to se nikdy nesmi zapomenout.

  Presto je velka cast lidi v cesku komunistickeho zamereni, cimz pozaduji dalsi vrazdy, budovani zavisti, egoismu v lidech a dalsi ohavnosti, coz opravdu nechapu 🙁 .

  Rozhodne nejsem clovek (svine, jak vy nazyvate) co pro penize udela cokoli, v tom se velice myslite, mam socialni citeni. Myslim si vsak, ze se plno lidi doma vali a pracovat proste nechte (zpravidla to jsou primitivove), doma od bedny ci v hospode porvava jak to stoji za ho**o, to dokaze kazdej. Osobne odvadim do statni pokladny nemale penize, a to již řadu let, vubec se mi nelibi, jak se s mymi penezi naklada. Pokud volby vyhraje CSSD, tak je to v hajzlu a verte, ze brzy dojde na nucene kraceni duchodu, socialnich davek atp., protoze jiz bude statni dluh nezvladatelny…

 3. Je zajímavé že i ty máš trochu pokroucenou představu o naší vládě i demokracii.Režimy se možná mění, ale lidé zůstávají stejní. Mnoho jich po tzv.revoluci jen převléklo vyměnilo rudý kabát za modrý (či za jinou barvu).Kromě toho demokracie není nejlepší režim,je to jen nejmenší zlo.Stejně jako za socialismu,tak i za kapitalismu je v lidech egoismuš a ČSSD je stejně populistická jako ODS (TOPka apod.),kromě toho náš stát zadlužili tyto strany také stejně.A jestli si myslíš, že nás pravicové strany zachrání od bankrotu si optimista.I podle některých ekonomů je bankrot státu menším zlem, než jeho oddálení.

 4. a mimochodem,za socialismu se udělalo mnoho chyb a mnoho komunistů rozhodně nesouhlasilo např. s politickými procesy z 50.let, ale přesto měl socialimus i některé +.Např.sociální jistota (nezapomeň že všichni prostě nemohou být podnikatelé) a práce (možná málo produktivní,ale dnes tu „produktivitu“ také moc nevidím,kromě toho si dne mnoho lidí doma povaluje za peníze daňových poplatníků a bohužel i ten kdo nechce a nejde jednoduše říkat, že kdo chce práci si najde,už ne…

 5. anna:

  Nelze srovnávat demokratický systém s totalitním komunistickým režimem, který řidila KSČ – zločinecká organizace. Je potřeba si uvědomit, že zákon č. 198/1993 Sb. ze dne 9. července 1993, ustanovuje Komunistickou stranu Československa (KSČ), za zločineckou organizaci!

  Státní bankrot? Ten ale čeká prakticky celou Evropu! S časovým odstupem zbankrotují skoro všechny státy… A kdo způsobil dnešní státní dluh ČR? Především populistická ČSSD, netvrdím, že ODS na tom nemá žádný díl…

  Za socialismu se udělalo mnoho chyb to je pravda. Ale ta největší chyba? Ta největší chyba byla zabíjení nevinných lidí. A pokud je něco založeno na smrti, tak to považuji za silně nepřípustné a neomluvitelné! A to radši ani nemluvím o komunistické šikaně, kterou jsem osobně zažil… Takže já socialismus NIKDY nebudu obhajovat!

  Nadstandartní sociální jistoty jsou nesmysl. To nedá žádný stát! A pokud to některý dával, tak skončil, protože to jde potom na úkol přemrtštěných daní nebo dluhů.

  Pokud si myslíš, že každý podnikatel je milionář, tak to je opravdu velice zcestné…

  Děkuji za komentář. Rozhodně jsem nikoho nechtěl urazit 😉 To je prostě můj názor – zkušenosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *