Jak zvýšit návštěvnost webových stránek? Zde je návod.

Máte webovou stránku a nejste spokojeni s její návštěvností? Nevíte, jak zvýšit návštěvnost svého webu nebo blogu? Zde vám uvedu několik bodů, které vedou ke zvýšení návštěvnosti webových stránek:

 • Každý web má mít zajímavý a kvalitní obsah. Pokud jde o blog, tak je potřeba psát pouze kvalitní a originální články, které jinde návštěvník nenalezne. Je vhodné nabízet návštěvníkům nějakou službu zdarma, např. odesílání SMS zdarma atp.
 • Registrace do fulltextových vyhledávačů – většina návštěvníků přichází právě z fulltextových vyhledávačů, proto je nutné registrovat váš web do těchto vyhledávačů. Odkazy na registraci do několika základních, relevantních vyhledávačů zde: Seznam.cz, Jyxo.cz, Google.com, Bing.com, Yahoo.com.
 • Vyměňujte odkazy s ostatními weby. Nejen, že vám to přinese určitou návštěvnost (spíše ale minimální), ale také vám to zvýší pagerank vaší stránky.
 • Registrace do katalogů stránek – i toto vám může přivést nějaké návštěvníky, ale spíše počítejte s minimem.
 • Investujte do nákupu reklamy. Existuje spousta reklamních systémů např. Google AdWords, eTarget, Sklik a jiné. Nebo si zaplaťte reklamu na hodně navštěvovaných webech (bannery, ikonky …).
 • Pravidelně aktualizujte svůj web, pokud návštěvníci zjistí, že web je pravidelně aktualizován (a má kvalitní obsah), tak budou svědavý co je na vašem webu nového, budou sami pravidelně přicházet.
 • Velmi důležitý je název domény, lehce zapamatovatelná doména má velkou výhodu. Nejlepší je samozřejmě doména .CZ.
 • Používejte pouze kvalitní redakční systém (WordpPress) zpracovávající SEO.
 • Vytvořte si na vašem webu sekci Rozesílání novinek, o aktualizaci na webu informujte registrované návštěvníky. Tyto zprávy neodesílejte příliš často (max. 1x měsíčně), mohlo by se stát, že je začnou návštěvníci ignorovat.

www

3 komentáře u “Jak zvýšit návštěvnost webových stránek? Zde je návod.

 1. Je to sice starý článek, ale malá poznámka.
  Velmi dobrá metoda je vypíchnout nějaké kontroverzní téma a nechat šílence, ať se zde předvádějí. Občas je popíchnout (většinou startují „na drc“) a úspěch je zajištěn.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *