Každý uživatel (i příležitostný) internetu asi ví, že portál Youtube.com je určen ke sdílení obrazového záznamu (trailery, videoklipy, domácí videa atp.). Stránka Youtube.com je celá kompletně v českém jazyce, takže i laický český uživatel to má ulehčené. Na portálu Youtube.com lze nalést spoustu zábavných videí, ale někdy i dost brutálních. Zkrátka každý si přijde na své. Bohužel, část uživatelů nahrává na servery Youtube obrazové záznamy, které porušují autorská práva, někdy se tam také poskytne pohled na smrt. Administrátoři Youtube taková videa mažou.

Založení Youtube.com sahá do roku 2005, kdy tři chlapíci Chad Hurley, Steve Chen, Jawed Karim měli fakt skvělej nápad, povedlo se jim to a Youtube byl prodám v roce 2006 Google. Google vlastní Youtube.com do současnosti, z čehož nejsem nijak nadšený. Google je totiž znám svými špionážními praktiky, údajně však dodržuje zákon o Ochraně osobních údajů …

Youtube

Youtube videa lze vcelku standartně stahovat v různých formátech (flv, avi, 3gp, mp4…), existuje spousta Youtube downloaderů ve webovém rozhraní, či pomocí software, který si nainstalujete do počítače. Na samotné stránce Youtube.com stahování videí však není možné.

Youtube vám dává možnost se proslavit, tedy pokud natočíte zajímavé video a zveřejníte ho na Youtube. Pokud snímek zaujme, bude dostatečně kvalitní či zajímavý a shlédne ho značné množství, tak se z vás může stát skutečná hvězda, takové případy nejsou nijak ojedinělé.

Youtube projekt měl velký úspěch v minulosti, v současnosti má velký úspěch a jsem přesvědčen, že i do budoucna bude mít také velký úspěch. Osobně Youtube fandím 🙂