Před nějakou dobou jsem se rozhodl, že nebudu podporovat neschopný pojišťovací aparát v ČR – Českou pojišťovnu, a dám výpovědi u všech pojistných smluv, které mám u této rádoby pojišťovny. Byl jsem motivován především neprofesionálním a těžkopádným přístupem, kdy pojištovna řešila mou pojistnou událost, u Pojištění odpovědnosti občana, řadu měsíců a nakonec nevyplatila ani korunu (jednalo se jen o pár tisícovek).

Postupně jsem tedy zasílal pojišťovně výpovědi z pojistných smluv, v řádné výpovědní lhůtě. U mého úrazového pojištění jsem však prošvihl výpovědní lhůtu. Rozhodl jsem se, že záměrně pojistku nezaplatím a pojišťovna automaticky pojištění zruší a já doplatím dny, kdy pojistka trvala. Stalo se tak, jak jsem předpokládal… Po nezaplacení částky, pojišťovna pojistku zrušila a já doplatil dny, kdy pojistka trvala, ne tedy celou částku za celý pojistný rok.

Žil jsem v domnění, že jsem s tímto podnikem navždy skončil. Ale bohužel, nebylo to tak… Úplně jsem zapomněl na podnikatelské pojištěné – firemní pojištění. Říkal jsem si, že je to má blbost, a že také pojištění záměrně nezaplatím a oni automaticky pojistku zruší, a já doplatím dny, kdy pojistka trvala. Po několika upomínkách byla konečně pojistná smlouva zrušena, ale nevěřil jsem vlastním očím – Česká pojišťovna chtěla zaplatit částku, za celý pojistný rok, i když pojištění trvalo pouze 3 měsíce. Obratem jsem volal na infolinku uvedenou na Ukončení pojistné smlouvy, kde mi operátor sdělil, že u podnikatelského – firemního pojištění, při neuhrazení pojištění, má pojišťovna právo nárokovat celou částku, za celé pojistné období. Pozdě, ale přeci jsem si prostudoval Pojistné podmínky, kde jsem si ověřil, že měl operátor pojišťovny pravdu. Co se dalo dělat, zaplatil jsem pojišťovně požadovanou částku, za celý pojistný rok, i když pojištění trvalo jen 3 měsíce 🙁 Takže bacha na to!

Takto Česká pojišťovna přišla o cca 30 000 Kč ročně, z mojich pojistných smluv…

Související články: